خانه


  راهکارهای دیتانت


  نقشه سایت


  پشتبانی آنلاین
 
صفحه اصلی
درباره دیتانت
محصولات و خدمات
راهکارهای جامع
تکنولوژی‌های نوین
مدیریت خدمات
پایگاه دانش
تماس با ما

اجزاء یک سيستم RFID

سيستم های RFID از فناوری مبادله اطلاعات بی سيم برای شناسايی انحصاری اشياء ، انسان و حيوانات استفاده می نمايند . توانمندی این گونه سیستم ها مديون بکارگیری سه عنصر اساسی زیر است :

  تگ :
که به آن فرستنده خودکار و يا Transponder نیز گفته می شود، شامل يک تراشه نيمه هادی، يک آنتن و در برخی موارد یک باطری است .
اطلاعات تکمیلی درباره تگ های RFID
مشاهده لیست تگ های شرکت دیتانت

  بررسی کننده :
که به آن کدخوان و يا دستگاه نوشتن و خواندن نيز گفته می شود، شامل یک آنتن ، يک ماژول الکترونيکی RF و يک ماژول کنترلی است .
  اطلاعات تکمیلی درباره کدخوان های RFID
  مشاهده لیست کدخوان های شرکت دیتانت

  کنترل کننده :
که به آن هاست نيز گفته می شود، اغلب یک کامپيوتر شخصی و یا ایستگاه کاری است که بر روی آن بانک اطلاعاتی و نرم افزار کنترلی اجراء شده است .
  اطلاعات تکمیلی درباره کنترل کننده های RFID
  مشاهده لیست نرم افزارهای مبتنی بر RFID شرکت دیتانت

مبادله اطلاعات بین تگ و بررسی کننده از طریق امواج راديويی انجام می شود . زمانی که يک شی حاوی تگ RFID به محدوده خواندن يک بررسی کننده وارد می شود ، بررسی کننده با ارسال يک سيگنال به تگ اعلام می نماید که داده ذخيره شده در خود را ارسال نمايد . تگ ها قادر به ذخيره اطلاعات مختلفی در خصوص یک شی می باشند . ذخيره شماره سریال، شماره قطعه و یا دستورالعمل های پيکربندی نمونه هايی در این زمينه می باشد .
بررسی کننده پس از دریافت داده ذخيره شده در تگ ، اطلاعات مربوطه را از طریق یک رابط شبکه ای استاندارد نظیر یک رابط اترنت شبکه محلی و یا حتی اینترنت برای کنترل کننده ارسال می نماید . در ادامه ، امکان استفاده از اطلاعات دريافتی برای کنترل کننده در زمينه های مختلفی فراهم می گردد . به عنوان نمونه ، کنترل کننده می تواند از داده دريافتی برای بهنگام سازی موجودی یک کالا در بانک اطلاعاتی و یا تغيير مسیر يک شی بر روی یک سيستم تسمه نقاله استفاده نماید .
يک سيستم RFID می تواند شامل بررسی کننده های متعددی باشد که در محدوده يک ساختمان انبار و یا خطوط مونتاژ توزيع شده اند . تمامی بررسی کننده ها می توانند به یک کنترل کننده متصل و شبکه ای را با یکدیگر ایجاد نمایند . یک بررسی کننده می تواند با بيش از یک تگ بطور همزمان ارتباط برقرار نماید . با توجه به وضعیت فعلی فناوری RFID ، امکان مبادله 1000 تگ در هر ثانیه بطور همزمان با دقتی معادل 98 % وجود دارد . تگ های RFID را می توان به هر چيزی متصل نمود از یک کفه بارگیری گرفته تا يک نوزاد و یا يک جعبه موجود در قفسه یک فروشگاه .

موضوعات مرتبط
کلیه حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به فنآوری های نوین دیتانت است. | شرایط و مقررات استفاده | حریم شخصی کاربران | موافقتنامه خدمات
.Copyright © 2002-2009 Datanet Hi-Tech Co., All rights reserved